Spitalul Municipal Falticeni
M: 0752-126.602
secretariat@spital-falticeni.ro

Donatie de mobilier medical pentru Maternitatea din Falticeni

Un cadou bine venit pentru Maternitate din Falticeni. La inceputul lunii iulie unitatea spitaliceasca de pe strada Sucevei a primit mobilier medical specializat marca Pampers. Modern si util aceasta aduce culoare salonului in care sunt ingrijiti copiii abia veniti pe lume.

Donatia consta in opt patuturi si sase scaune cu design anatomic.

"Vreau sa le multumesc pe aceasta cale celor care s-au gândit la bebelusii din maternitatea noastra. Orice donatie este binevenita si constituie un sprijin in plus la efortul nostru de a oferi servicii medicale la inaltime. Este, totodata, si un prilej de bucurie pentru noi.", a afirmat managerul Spitalului Municipal Falticeni.

Sectia neonatologie a mai primit in dar si patru mese de infasat.

Donatia a fost facuta firma bucuresteana P&G Distribution SRL, ce distribuie in tara noastra produsele de larg consum ale companiei americane Procter&Gamble.